Utställningarna öppna idag 10-20

Museets övriga öppettider

Meny

Bättre upplevelse med cookies Vi använder cookies för att förbättra din upplevelse av vår webbsida. Genom att fortsätta accepterar du detta. Läs mer om cookies.

Close
HI-gruppens logga.

HI-gruppen: introduktion

Vilka var HI-gruppen? Upptäck 1960-talets stora hantverksmästare och inredningsarkitekter som gick emot tidsandans slit och släng-mentalitet. 

Varje torsdag kl. 12 hålls en introduktion till utställningen HI-gruppen – hantverk i plaståldern. Introduktionen pågår i cirka 15–20 minuter.

Tillfällen

Thursday 14 September

12:00

Thursday 21 September

12:00

Thursday 28 September

12:00

Thursday 5 October

12:00

Thursday 12 October

12:00

Thursday 19 October

12:00

Thursday 26 October

12:00

Thursday 2 November

12:00

Thursday 9 November

12:00

Thursday 16 November

12:00